14 września 2018

ALBUM POWAKACYJNY


Witajcie w moim pierwszym powakacyjnym poście! Na początek rzucam pytanie - czy zrobiliście już jakiś album ze zdjęciami z wakacji? Jeśli tak, to gratuluję Wam refleksu, natomiast jeśli nie, to gorąco Was do tego zachęcam.
Dziś chciałam się z Wami podzielić moim mini-albumem wakacyjnym, stworzonym w formie harmonijki tudzież parawanu. Ale nie jest to taki klasyczny parawan, o czym za chwilę się przekonacie.

Postanowiłam wykonać album, którego karty są opasane okładką otwierającą się dwustronnie. Do skrzydeł okładki przymocowałam koronkową taśmę, umożliwiającą zamknięcie albumu. Taka forma okładki wydawała mi się ciekawym rozwiązaniem, ale nie spodziewałam się, że jej ozdobienie okaże się wcale nie takie proste!Poszczególne strony albumu skleiłam taśmą papierową, która jest bardzo elastyczna i odporna na przetarcia, co umożliwia swobodne otwieranie, zamykanie i przeglądanie albumu bez obawy, że coś się za którymś razem przedrze.Karty albumu okleiłam papierem z kolekcji "Vintage Artistry" 49 and Market, co dało mi bardzo jasne, niemal zupełnie nieozdobione tło - idealne do pracy z mediami.
Na początku za pomocą maski marki Tim Holtz położyłam trochę białego gesso. Później porozlewałam trochę wody zabarwionej akwarelą w proszku Rainbow Color w kolorze różowym. Gdy wszystko wyschło, użyłam stempli z motywem pisma oraz koronki, które odbiłam przy użyciu dość neutralnego tuszu Distress w kolorze brązowym. Na koniec pochlapałam odrobinę białą Ecoliną.
Do ozdobienia tak przygotowanych kart posłużyły mi die-cuty oraz elementy wycięte z papieru. Ta forma albumu wymaga raczej płaskich ozdób. Użyłam głównie elementów z kolekcji "Miss Betty" marki Kaisercraft. Czyż te róże nie pasują idealnie do różowych kleksów?
Aby nieco wzbogacić te dość płaskie kompozycje, dołożyłam w okolicach zdjęć strzępy gazy ufarbowanej przy użyciu tuszu Distress.
Zdjęcia z kolei opatrzyłam krótkimi komentarzami, które pochodzą z zestawu naklejek Idea-Ology: Metallic Stickers Quotations.


Na okładce zastosowałam znacznie bardziej przestrzenną kompozycję. Użyłam trójwymiarowych kwiatów 49 and Market oraz pasty Amsterdam Pearl Medium. Drobne przezroczyste kulki ciekawie prezentują się we wnętrzach kwiatów, prawda? Chociaż może zbyt mało jest to widoczne na zdjęciach...Tylna część okładki pozostała bardzo skromna, ale dzięki temu możecie zobaczyć szczegóły zastosowanego w pracy tła.


WYKORZYSTANE MATERIAŁY:

PAPIERY:

Vintage Artistry - 49 and Market
Miss Betty: Stitched

DODATKI:

Kwiaty Papierowe Vintage Potpourri Orchid 49 and Market
Idea-Ology: Metallic Stickers Quotations
Miss Betty: Die-cut

MEDIA:

Gesso Białe 13@rts
Rainbow Color Pink 13@rts
Amsterdam Pearl Medium
Ecoline 100 White
Tusz Distress: Old Paper

Pozdrawiam serdecznie


2 komentarze:

BEARKIS pisze...

Красиви съчетания и цветове, с майсторска изработка!Поздравления!

Iwona Pawelec Burczaniuk pisze...

Дякую! Дуже приємно!