7 lipca 2018

WAKACJE Z MEDIAMI: SPOSOBY NA AKWARELOWE TŁA


Hej,

dziś mam przyjemność zaprosić was na nowy cykl postów. Będzie to seria związana z mediami. Mam nadzieję, że spodoba wam się nasz pomysł, a tymczasem..

Zapraszam na sposoby na akwarelowe tła!

Wykorzystując różne produkty dostępne w sklepie Craft4You postanowiłam trochę poeksperymentować i stworzyć akwarelowe tła. Poniższe pomysły można wykorzystać do robienia kartek, art journali i innych mediowych prac. Przygotujcie gruby papier do akwareli i do dzieła!

Pierwsze co przychodzi na myśl, jeśli chodzi o tę technikę, to oczywiście akwarele. Użyłam akwareli w płynie Ecoline. Aby uzyskać ten efekt, wystarczy spryskać papier wodą i dodać farby, które świetnie się rozmywają. Można też zrobić to na odwrót - najpierw pochlapać kartkę, a następnie dodać wodę.  Na tak uzyskane tło śmiało można dodać napisy, stemplować lub narysować coś wodoodpornym pisakiem lub cieńkopisem (tak jak zrobiłam poniżej). Oczywiście sami decydujecie, czy kolor ma być jasny - duża ilość wody, czy też bardzo intensywny.


Fajny efekt uzyskacie, gdy na jeszcze nie do końca suchą powierzchnię dodacie trochę alkoholu. Spowoduje to rozmycie farby. Na poniższym przykładzie zastosowałam właśnie taką metodę i jak widzicie powstały jaśniejsze plamki i kropki. Za każdym razem coś innego!


Oprócz tego, można wykorzystać gąbkę lub chusteczkę do nałożenia farby - ciekawa tekstura gwarantowana! 


Kolejny produkt, który idealnie nadaje się do stworzenia akwarelowego efektu tła, to tusze Distress Oxide firmy Ranger. Z dodatkiem wody dają piękne i delikatne rozmycie. Bardzo spodobała mi się ta opcja! W tym przypadku naniosłam trochę tuszu na matę, spryskałam wodą, przyłożyłam kartkę i pozostawiłam do wyschnięcia.

Warto też poeksperymentować z maskami. Można je wykorzystać odbijając wzór przez szablon (po prawej), albo nanieść farbę na niego i odbić na karce (po lewej).


Do uzyskania podobnego efektu śmiało można użyć innych farb, na przykład mgiełek od Lindy's Stamp Gang. Poniżej wzór spryskany mgiełką przez maskę 13arts:


A tutaj odbiłam mokrą od farby maskę na papierze i spryskałam wodą:


Warto też wspomnieć o świetnych markerach wypełnionych akwarelą Ecoline. Są one idealne do kolorowania stempli i innych obrazków, a także do uzyskania drobnych chlapań (kropek).Jest jeszcze jeden produkt, którego użyłam po raz pierwszy - kredki Distress Crayons firmy Ranger. Podobnie jak tusze reagują z wodą, więc można nimi mazać, chlapać i rozmywać mokrymi chusteczkami, wodą lub palcami.Który sposób podoba się wam najbardziej?WYKORZYSTANE MATERIAŁY:

mgiełka Cowabunga Copper Lindy's Stamp Gang
akwarele Ecoline:
Ultramarine Deep
Lemon Yellow
Green
Scarlet
brush pen Ecoline Red Violet
brush pen Ecoline Blue Violet
maska rozeta 13arts
kredki Distress Crayons Ranger zestaw 2
maska Tim Holtz set 35- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Pozdrawiam!