12 lipca 2018

FIND JOY IN THE ORDINARY- ART JOURNAL


Hej, 
na dzisiejszą inspirację przygotowałam luźny wpis, w moim nieco zdezelowanym już Art Journalu. Dawno nie uzupełniałam tego journalu, ale przypomniało mi się jaką frajdę daje taka niezobowiązująca zabawa mediami. 
Moja praca głównie opiera się na kolekcji papierów Pen & Ink firmy Kaisercraft. Po raz kolejny sięgam po te papiery i muszę przyznać, że sprawdzają się w każdej roli. Aby nie zakrywać pięknych wzorów na bazie mojej strony, tym razem użyłam Clear Gesso. Kolekcja jest utrzymana w stonowanych barwach, więc kolorem możemy zmieniać jej charakter. 


Po zabezpieczeniu strony gessem, przy użyciu wody i mgiełek tworzyłam akwarelowe zacieki i plamy. Nie mogłoby się obyć bez Lindy's Stamp Gang, kolory na mojej pracy uzyskałam przy pomocy migiełek: Shabby Turbine Teal i Treasure Island Aqua. 


Miałam wrażenie, że potrzebuję więcej koloru, więc dodałam go przy pomocy 13arts Mist Chalk Sap Green.  Natomiast brzegi wyciętych elementów wytuszowałam tuszem Distress Evergreen Bough.


Struktury, które widać na zbliżeniach uzyskałam dzięki embossingowi na gorąco. Na bazie przy użyciu maski powstał wzór, który następnie pokryłam pudrem do embossingu. 


Tekturki, również zostały pokryte pudrem do embossingu, ale już w klasyczny sposób, przy użyciu tuszu. Dodatkowo tekturki wytuszowałam tuszem Distress, który wpił się w chropowatą strukturę.

WYKORZYSTANE MATERIAŁY:

Brak komentarzy: