24 lutego 2019

W KOLORACH TĘCZY


Witam Was dziś wszystkimi kolorami tęczy! Myślę, że wszyscy mamy już dość ponurej, zimowej aury, zatem zapraszam - nacieszcie oczy tymi radosnymi barwami!

W roli głównej występuje dziś stare pudełko po kosmetykach, które postanowiłam trochę "odmłodzić". Do tego celu wykorzystałam absolutnie fantastyczne produkty, jakimi są Magical Shimmer Powders od Lindy's Stamp Gang. To moje pierwsze spotkanie z nimi i już zdążyłam je pokochać! Produkt ten ma postać proszków, które podobnie, jak uwielbiane przeze mnie pigmenty Magical Shakers, aktywuje się poprzez dodanie wody. Można rozmieszać je na palecie, ale moim zdaniem, ciekawsze efekty daje posypanie nimi pracy i spryskanie tego wodą. Uzyskane kolory są bardzo intensywne i przepięknie mienią się w słońcu, mam nadzieję, że widać to na moim pudełku.


Pracę rozpoczęłam od przygotowania pudełka - usunęłam odstające fragmenty okleiny oraz wyścielający wnętrze materiał oraz przeszlifowałam całość papierem ściernym. Następnie całą zewnętrzną powierzchnię pudełka pokryłam białym gesso. Gdy wyschło, zrobiłam teksturę za pomocą masek. Tak przygotowane podłoże pokolorowałam wspomnianymi wcześniej proszkami Magical Shimmer Powders Drop Dead Diva. Zagłębienia uzyskane dzięki paście strukturalnej dodatkowo podkreśliły bogactwo uzyskanych kolorów. Pudry sypałam bezpośrednio na pudełko, przez to poszczególne odcienie troszkę pomieszały się ze sobą.
Magical Shimmer Powders posłużyły mi także do pokolorowania elementów kompozycji: styropianowych kulek (to te ciemnofioletowe) oraz odcisków z masy papierowej (ramka oraz motyle). Odrobinę podbarwiłam też nimi kwiatki papierowe 49 and Market.Wypukłości podkreśliłam srebrną, błyszczącą farbą. Całą kompozycję wzbogaciłam znalezionymi w pracowni koronkami, koralikami i mikrokulkami przyklejonymi na Gel Medium.
Wnętrze pudełka wykleiłam kawałkami kartonu z teksturą Kaisercraft. Wg mnie fantastycznie się sprawdził do tego zadania - odpowiednia gramatura (220g) sprawiła, że z kartonem pracowało się łatwo, klej nie przebijał, a powierzchnia, która była nieco nierówna i z ubytkami po usunięciu wyściełającego ją materiału, teraz sprawia wrażenie idealnie gładkiej.WYKORZYSTANE MATERIAŁY:

PAPIERY:
Karton ze strukturą Duck Egg

MEDIA:
Magical Shimmer Powders Drop Dead Diva

DODATKI:
Kwiaty Papierowe Vintage Potpourri Cerise
Kwiaty Papierowe Vintage Potpourri Yellow

NARZĘDZIA:
Taklon Brush Set Round

Pozdrawiam serdecznie

2 komentarze:

Alicja pisze...

kocham magicalsy! fajnie Ci to wyszło!

Iwona Pawelec Burczaniuk pisze...

Dziękuję Alicja! Myślałam, że nic nie przebije Magical Shaker, ale się myliłam :)