21 marca 2017

ALBUM NA POWITANIE WIOSNY

Witam serdecznie!

Wczoraj świętowaliśmy początek astronomicznej wiosny. Przed nami wiele pięknych i słonecznych dni, które zaowocują w równie piękne fotografie. Postanowiłam z tej okazji przygotować album w pudełku, a z Wami podzielić się sposobem na wykonanie jego bazy.

Zapraszam!

Do wykonania albumu użyłam kolekcji Blue Fern Studios Courtship-Lane.
Zachwyciła mnie jakość tych papierów oraz ich przepiękne kwiatowe wzory.


Wieczko pudełka wykonałam z arkusza West Plaza, a wszystkie krawędzie potuszowałam Distress Shaded Lilac. Następnie wycięłam cztery prostokąty na boki i kwadrat na górę z arkusza Parkwaypostarzałam brzegi za pomocą Idea-Ology Paper Distresser oraz potuszowałam Distress Dried Marigold.

Pod kompozycją na wieczku odbiłam stempel pisma czarnym tuszem Archival INK z zestawu stempli Kaisercraft P.S. I love You i delikatnie przygasiłam białym gesso. Motylki również pochodzą z tego samego zestawu stempli. Więcej podobnych motywów stemli znajdziecie tutaj.

Kompozycja na wieczku składa się z pasków wyciętych z West Plaza, które również postarzałam za pomocą Idea-Ology Paper Distresser i ułożyłam warstwowo wykorzystując kwadraciki dystansujące. Dodałam biały sizal, mikrokulki które przykleiłam za pomocą gel medium oraz tasiemki Sheer with Satin Lilac Sheer with Satin Ivory.Kwiat wycięłam z arkusza Town Gossip. Jego płatki wygniotłam na mokro następnie wysuszyłam, potuszowałam Distress Shaded Lilac i dodałam białego tuszu splash na jego brzegi. Na koniec splashem zrobiłam delikatne "chlapania" całości.


Spód pudełka wycięłam z arkusza Bourbon Avenue.
Karty albumu zachowałam w fioletowej kolorystyce używając arkuszy Concert Hall, East Plaza, Main Street oraz Royal Street. Pochlapałam je odrobiną białego tuszu splash.Pod ozdobne paski wycięte z arkusza Lovers Lane dodałam wycięte motywy kwiatowe i za pomocą kwadracików 3D  umieściłam na kartach albumu. Element dekoracji stanowi również transparentna folia Idea-Ology Film Strip Ribbon.MATERIAŁY:

PAPIERY:
kolekcja Blue Fern Studios - Courtship-Lane

NARZĘDZIA:
tablica do bigowania Marthy Stewart
postarzacz papieru Idea-Ology Paper Distresser

STEMPLE:
Kaisercraft P.S. I love You

KLEJENIE:
klej szybkoschnący Quick-Drying Tacky Glue
arkusz kwadracików 3D - 2mm

MEDIA:
tusz Distress Shaded Lilac
tusz Distress Dried Marigold
wodoodporny tusz Archival Jet Black 
grunt akrylowy Gesso białe
akrylowe medium gel medium 13arts
tusz akrylowy SPLASH! - biały

DODATKI:
tasiemka Sheer with Satin Lilac
tasiemka Sheer with Satin Ivory
transparentna folia Idea-Ology Film Strip Ribbon- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Mam nadzieję, że album się Wam spodobał.

Pozdrawiam serdecznie!!!Zachęcam Was do stworzenia własnego albumu w pudełku. Dlatego chętnie podzielę się z Wami sposobem na zrobienie jego bazy.
         - - - - - - Sklep z materiałami do scrapbookingu