7 sierpnia 2012

Kopertówki ślubne

Witam  pierwszy wtorek sierpnia (czemu ten czas tak leci?!)


Nie od dziś wiadomo, że lato to pełnia ślubnego sezonu, szczególnie zaś sierpień (pewnie ze względu na obecność "r" ;-)). Dlatego też na dzisiaj przygotowałam dwie romantyczne kopertówki ślubne.


Zwykle robię jedną kopertówkę z jednego arkusza, jednak papier Primy, którego użyłam, jest zbyt gruby i sztywny, żeby go złożyć i przeszyć (a jakoś przeszycie wydaje mi się nieodłącznym elementem takiej kartki ;-)) - dlatego jeden arkusz (z kolekcji Fairy Belle) przecięłam na pół po skosie i zagięłam narożniki do środka, tworząc kształt koperty. Żeby się jednak różniły od siebie, jedna ma jako front "prawą", a druga "lewą" stronę arkusza :-) I mogłam się zabrać za ozdabianie :-)
Oto pierwsza z nich:


W kompozycji kwiatowej znalazły się kwiaty z zestawów En Francaise Camille i Arcadian Weathered, zdobione brokatem Stickles Diamond. Delikatne motylki wycięłam z kalki technicznej przy pomocy dziurkacza Multidetails Butterfly (uwielbiam go!):


Wewnątrz, jak zwykle, umieściłam wkładkę na życzenia, której brzegi potuszowałam tuszem Antique Linen dla uzyskania efektu delikatnego postarzenia:


Jak widać, pierwsza kopertówka po otwarciu ukazuje wzór z motylami, który jest na froncie drugiej kopertówki:


Tutaj w kompozycji kwiatowej umieściłam kwiaty z zestawów: Fairy Belle Lucerne, Athena Aurora Pink oraz eLine, a ozdobiłam je odrobiną brokatu Stickles Stardust.


Przy cięciu papieru wybrałam takie ułożenie, by w kopertówce po otwarciu widać było postać wróżki:


Polecam ten sposób na kopertówki - bardziej ekonomiczny i pozwalający wykorzystać grube, dwustronne papiery - a przy tym gotowe kopertówki wcale nie muszą wyglądać tak samo :-)


pozdrawiam i do zobaczenia!


- - -  BANER-C4Y-002-smallSklep z materiałami do scrapbookingu

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

To baaardzo dobre rozwiązanie.I piękne kolory kopertówek:)

Natka pisze...

Piękne i delikatne!