29 sierpnia 2012

CZYTAM i PISZĘ

Witam serdecznie. Kontynuując tydzień tematyczny "Witaj Szkoło!" pokażę Wam dziś mały komplet dla mojej Siostrzenicy, która w tym roku jest już DRUGOKLASISTKĄ :). Czytanie i pisanie coraz lepiej jej idzie, więc cóż mogłam jej dać w prezencie na rozpoczęcie roku szkolnego? Zakładkę do książki i mały notes.


Notes w trochę nietypowym kształcie, bo chmurki. Jest idealny, żeby zapisywać w nim ulotne myśli i marzenia. Do wykonania notesu i zakładki wykorzystałam słodkie papiery firmy Simple Stories z kolekcji Baby Steps w mini wersji 15x15cm.

ZAKŁADKA:


Jako dodatki wykorzystałam różne elementy występujące na papierach. Po wycięciu i podklejeniu 1mm pianką 3D dają super efekt lekkiej przestrzenności. Jednocześnie zakładka jest na tyle płaska, że bez problemu zmieści się w książce ;).


Tło w zakładce potraktowałam dodatkowo stemplem w "bąble". Tekturowy napis "TU czytam" potraktowałam zieloną pękającą farbą, żeby dodać trochę tekstury do pracy.



Na takiej samej zasadzie i z wykorzystaniem podobnych elementów stworzyłam notes. 

NOTES:


Również tutaj praktycznie wszystkie papierowe elementy przykleiłam wykorzystując taśmę 3D. Dzięki temu praca nie jest płaska. Napis "Notes" podobnie jak w zakładce został potraktowany zieloną pękającą farbą.


Obie wewnętrzne strony okładek notesu mają kieszonki na tagi. Podoba mi się takie wykorzystanie tych stron. Dzięki temu powstają dodatkowe schowki, co na pewno się przyda komuś kto lubi zapisywać różne myśli również na luźnych karteczkach. Na przedniej wewnętrznej stronie kieszonka jest pionowa, przez co pomieści jeden większy lub dwa mniejsze tagi.


Kolekcja Baby Steps ma mnóstwo fajnych elementów, które po wycięciu są rewelacyjnym dodatkiem do pracy.


Na tylnej wewnętrznej okładce jest pozioma kieszonka. W niej zmieści się więcej tagów i karteczek.


Tylna okładka jest prosta. Żeby dodać jej trochę życia wycięłam dodatkowe elementy z tego samego papieru co na tej stronie okładki. Po ich podklejeniu 1mm taśmą 3D powstały dodatkowe "patchworki".


Do wykończenia pracy wykorzystałam kilka guzików i kwiatków oraz ulubione media.


W swojej pracy wykorzystałam:
- papiery - Simple Stories kolekcja Baby Steps - zeszyt papierów 15x15cm
- dziurkacze - zaokrąglacz rogowy Round-It-All R-10 - część z wyciętych elementów ma zaokrąglone rogi, żeby nadać im miękkości
- stemple - Texture Clear Stamp Bubble Wrap - na tle zakładki
- tusze - Distress Brushed Corduroy - do stemplowania i postarzenia brzegów
- dodatki - guziki Capella od Basic Grey
- media - medium szkliwiące Glossy Accents, perły w płynie Liquid Pearls: Buttercup oraz Avocado, farba pękająca Peeled Paint
- 3D - taśma 1mm, 2mm, 3mm oraz kostki 1mm


Mam nadzieję, że ten komplet spodoba się mojej siostrzenicy i będzie jej dobrze służył w drugiej klasie :).


- - - BANER-C4Y-002-small Sklep z materiałami do scrapbookingu

3 komentarze:

Lidka pisze...

przepiękny komplet! sama bym taki chciała choć niestety drugoklasistką nie jestem już od bardzo, bardzo dawna :)

Karmeleiro pisze...

Niezwykle podoba mi się ten zestaw! Chciałabym pójść do drugiej klasy :))

beatakraftuje.blogspot.com pisze...

Śliczny komplet, i wypatrzyłam w nim jakiś ciekawy i dla mnie zupełnie nowy sposób łączenia kartek notesu zamiast bindowania czy metalowych kółek.