10 maja 2011

Ogródek dla Mamy

Witajcie w ten piękny, słoneczny, prawdziwie wiosenny wtorek :-)))


Moja Mama jest zapaloną działkowiczką - od wczesnej wiosny do późnej jesieni znika na całe dnie, kopiąc, grabiąc, siejąc, podlewając, a na koniec zbierając plony swojej ciężkiej, ale odprężającej i radosnej pracy.
Jednak jest to hobby sezonowe - na kilka miesięcy trzeba odłożyć grabie i konewkę i czekać na pierwsze promienie słońca po zimie.
Dlatego z okazji Dnia Matki, który już niedługo, postanowiłam podarować Mamie ogródek, który co prawda może się przykurzyć, ale za to nie trzeba go plewić, podlewać ani okopywać - i cały czas kwitną w nim kwiaty :-) No i też jest owocem osobistej pracy :-)


Maminy ogródek urządziłam w pudełku-niespodziance (tzw. exploding box) :-) Na wieczku ozdobionym papierami K&Company z zestawu Julianne i resztką arkusza Kaisercraft Sheet Music z kolekcji Timeless, umieściłam kwiaty Primy: duże białe z zestawu Wildflowers (świetnie nadają się do alterowania!) podkolorowane Glimmer Mist połączyłam z błękitną różyczką z zestawu Suger Plum Roses Carribean. Na kwiatku zaś przysiadł rozśpiewany ptaszek (foliowy znaczek Maya Road) w brokatowej ramce :-)


 Po uniesieniu wieczka ścianki pudełka rozkładają się i ogródek ukazuje się w pełnej krasie :-)


Trzy ścianki otacza ozdobny płotek, na czwartej zaś zostawiłam miejsce na wpisanie życzeń, na tagu wyciętym z arkusza Charlotte (róża dopasowała się kolorystycznie dzięki tuszowi Faded Jeans ;-))Ogródek "posadziłam" na górce z połówki kuli styropianowej, pokolorowanej farbką Stick Candy ("mech" i "ziemia" to zasługa preparatu FlowerSoft). Na tej mini-łączce zakwitły kwiatki, będące połączeniem szarobłękitnych mini-różyczek oraz białych róż (teraz w świetnej cenie!) podkolorowanych mgiełką Glimmer Mist. Od razu przyfrunęły błyszczące  brokatem motylki ;-))


Bardzo jestem ciekawa, co powie Mama - po cichu przyznam się, że jestem z siebie (umiarkowanie) zadowolona, bo to był mój debiut, zarówno jeśli chodzi o exploding box, jak i ogrodnictwo :-))

do zobaczenia za tydzień!!
Oliwiaen


  Sklep z materiałami do scrapbookingu

7 komentarzy:

Iza pisze...

Robi wrażenie! Mama będzie zachwycona:)

Marta - Martenka pisze...

Piękne! Mamie na pewno się spodoba :)

joyanna pisze...

Świetny pomysł:)

Unknown pisze...

Ale cudne !

angel pisze...

Cudny ten ogródeczek:)

Aida Domisiewicz pisze...

Piękny i niezwykły!

GosiaMachynia pisze...

Rewelacja !!!! Strasznie mi się podobna pomysł a wykonanie to poprostu cudo !!!