23 kwietnia 2018

MORSKA BRYZA


Witajcie w poniedziałkowe przedpołudnie! Za oknem piękna, słoneczna pogoda zachęca do robienia pierwszych, nieśmiałych jeszcze, planów wakacyjnych. Ulegając tej całkiem już letniej aurze, postanowiłam wykonać layout ze zdjęciem moich córek, które zrobiłam podczas wakacji spędzonych nad morzem.
 


Do wykonania mojego LO wykorzystałam papier Kaisercraft z motywem rozbielonych desek, który pochodzi z kolekcji "Sea Breeze" podobnie jak użyte do dekoracji die-cutsy. Papier odrobinę "podrasowałam" mediami. Na początek dałam trochę pasty strukturalnej, którą przed nałożeniem zabarwiłam pigmentem Shiny Powder Green Blue. Ten sam pigment zmieszałam z Texture Paste Transparent Gloss i nałożyłam to miejscowo przy użyciu maski. Zobaczcie, jak różne efekty można uzyskać mieszając pigment Shiny Powder z różnymi preparatami: z pastą strukturalną efekt jest matowy i pastelowy, natomiast z Texture Paste Transparent Gloss - bardziej intensywny i błyszczący.Na koniec pochlapałam wszystko dość obficie farbami w różnych odcieniach turkusu oraz białą Ecoliną. Oczywiście, w mojej pracy nie mogło zabraknąć odbitek stempli, które są moją wielką miłością.
Die-cutsy oraz naklejki, pochodzące z kolekcji "Sea Breeze" umieściłam w pobliżu zdjęcia, wtykając pod nie fragmenty poszarpanej gazy. Na koniec podsypałam kompozycję dość obficie turkusowymi kamykami, które kilka lat temu kupiłam w kwiaciarni. Są one przyklejone na Texture Paste Transparent Gloss, który doskonale utrzymuje je na pracy. Aby nieco przyćmić ich dość intensywny kolor, rozbieliłam je gesso.


Napisy w layoutach zwykle stanowią dość istotny element, nadający pracy pożądany kontekst. U mnie również nie mogło ich zabraknąć. Duże, sprawiające wrażenie odręcznie napisanych, znajdziecie na jednym z arkuszy w wykorzystanej przeze mnie kolekcji.
Ależ się rozmarzyłam podczas pracy nad tym layoutem! Teraz pora na przemianę marzeń w rzeczywistość, czyli zaplanować wakacyjne wyjazdy! Co i Wam polecam.

WYKORZYSTANE MATERIAŁY:

PAPIERY:

Kolekcja papierów Kaisercraft "Sea Breeze"

MEDIA:

Ayeeda Shiny Powder Green Blue
Texture Paste Transparent Gloss
Ecoline 100 White
Gesso białe grunt akrylowy

DODATKI:

Kaisercraft Sea Breeze: Die-Cuts
Tim Holtz Stencil Dot Fade

Pozdrawiam serdecznie