2 sierpnia 2011

Kartkowy niezbędnik

 Witam wtorkowo - możecie uwierzyć, że to już półmetek wakacji?!

Ponieważ czas wolny kurczy się nieubłaganie, postanowiłam zrobić sobie mały zapas kartek, na wszelki wypadek - taki kartkowy niezbędnik, na wszelkie okazje.A przynajmniej zaczęłam ten niezbędnik tworzyć ;-))
Na chwilę zawiesiłam akcję porządków w pudełku projektanckim, bo dotarło nowe pudełko, a w nim między innymi przepiękne papiery Girl's Paperie - uwielbiam je po prostu!
A skoro słońce nie chce nas zbytnio rozpieszczać tego lata, moje kartki do niezbędnika powstały właśnie z tych papierów, których soczyste barwy i piękne wzory retro umilały pracę :-)

Z założenia kartki w niezbędniku powinny być uniwersalne, na każdą okazję - dlatego tylko jedna z trzech powstałych kartek jest na konkretną okazję - ślubu.


Kartkę ślubną zrobiłam na bazie papierów Rose Bouquet i Gingham Stripe z kolekcji Kitch, dodając też "koronkę" z dziurkacza MS Vintage Lace, a w centrum tekturowego motyla napis "love" z zestawu Maya Road o tej samej nazwie :-) Wyraz pokryłam farbą pękającą Picket Fence i potuszowałam, by podkreślić spękania i przełamać śnieżną biel.

Kolejne dwie kartki są już bardziej uniwersalne, bez wskazania okazji. Jako motywu ozdobnego użyłam tu pięknej etykietki retro z zestawu stempli Glitz Afternoon Muse (wyprzedały się, jak widzę, i nic dziwnego, bo są prześliczne!).


Do kolorystyki i stylistyki arkusza Gingham Stripe świetnie pasują kwiatki Primy Marrie Flowers - by dopełnić stylu shabby chic dodałam też tekturowy kluczyk z zestawu Antique Keys, podkolorowany białą akrylówką i farbką Malted Milk Jenni Bowlin.

W ostatniej, trzeciej kartce również wykorzystałam ten sam stempelek Glitz, jednak potuszowałam go tuszem Antique Linen i dodałam nieco brokatu Gold w narożnikach, tworząc bazę-tło pod piękny motyw róż wycięty z arkusza Jubilee Frolic Rose (którego odwrotna strona posłużyła jako główna, różowa baza kartki), również podkreślony brokatem, w kolorze Fruit Punch. Całości dopełniają motylek z dziurkacza Marthy Stewart i ćwiek z zestawu Kitch, pasujący do całej kolekcji:


I tak oto wygląda mój zalążek kartkowego niezbędnika :-)


Jak myślicie, jakie kartki powinny się w nim jeszcze znaleźć?

pozdrawiam!
Oliwiaen  Sklep z materiałami do scrapbookingu

4 komentarze:

Encza pisze...

Cudne !!!

Kasia pisze...

Piękne kartki! Może warto by było dodać do takiego niezbędnika jakąś kartkę z męskim motywem dla jakiegoś pana:)

Magda Matraszek pisze...

świetne i takie baaardzo Twoje :)

Madzioza pisze...

Przepiękne...