22 marca 2011

Notes retro w stylu angielskim

 Witam w prawdziwie wiosenny wtorek :-)

Słońce jednak zdecydowało się zaświecić, pora więc odłożyć świąteczne papiery na dobre i cieszyć się wiosną :-) Na wypadek jednak kaprysów pogody dobrze jest mieć pod ręką bardzo wiosenną pracę, która rozweseli w najbardziej zachmurzony dzień.

Może notes?

Zrobiłam taki, z przepiękneych papierów Kaisercraft z kolekcji English Roses. Ppaier jakby dla mnie stworzone! Piękne, stonowane kolory, bogate wzory, i wszędzie róże! Całość rzeczywiście mocno kojarzy się z angielskim stylem vintage, dlatego mój notes również przypomina babciny pamiętnik, wyjęty z szuflady starego biurka.


Na okładkę wybrałam papiery Lilian i Estelle, które stanowią tło dla wyciętego z arkusza cut-outs Charlotte obrazka z różanym motywem. Róże pokryłam Crackle Accents, a gdy preparat wysechł, potuszowałam motyw tuszem Walnut Stain, a następnie przetarłam papierowym ręcznikiem - papier z tła zabarwił się, ale Crackle nie, tusz podkreślił jedynie spękania i wydobył rysunek. Oczywiście dodało to starociowego smaczku :-) Koronkę służącą do zawiązania notesu przytrzymuje piękny ćwiek w stylu retro, z zestawu Making Memories:


Wewnętrzną okładkę zdobi sentencja, również wycięta z arkusza Charlotte. Ozdobne paseczki pochodzą z dolnej ramki papieru, na odwrocie której jest nazwa arkusza. Wiele firm umieszcza tam wzory z odwrotnej strony arkusza, Kaisercraft dodaje zupełnie nowe zdobienia. Bardzo lubię wykorzystywać te cienkie paseczki, są świetne do drobnych akcentów :-)


Notes zbindowałam zaś srebrną sprężyną 3/4 cala firmy Zutter.

Kolekcja English Roses idealnie nadaje się do wszelkich projektów retro, dlatego zapewne jeszcze do niej powrócę. Może już za tydzień? :-)) Zajrzyjcie, zapraszam!


pozdrawiam słonecznie
Oliwiaen

  Sklep z materiałami do scrapbookingu

3 komentarze:

Pampuch pisze...

Ale śliczny notes, podobają mi się takie kolorki :)
http://pampuchowo.blogspot.com/

Anonimowy pisze...

udało Ci się stworzyć nostalgiczny notatnik, cudo! :) ja również uwielbiam tą kolekcję ;)

Anonimowy pisze...

CUUUUUDO !!!