1 grudnia 2010

PRZYGOTOWANIA CZAS ZACZĄĆ!

Witajcie w kolejną środę. Czas szybko płynie i zanim się spostrzegłam mamy 1 grudnia! Skoro tak to chcę Wam pokazać dziś coś co robię w tym roku po raz pierwszy. Ale chyba nie ostatni!

Zapewne spotkałyście się z ideą "grudniowników" - fajna nazwa :D.

Pomysł jest świetny i jak tylko wzięłam do ręki pewne papiery (o których za chwilę) to wiedziałam że muszę sobie taki miesięczny pamiętnik zrobić :). I zrobiłam wykorzystując super zestaw papierów Kaisercraft - Belle Collection (15x15cm). Jak dla mnie świetne kolory i super wzory papierów :). Powstanie z tego mnóstwo prac.

Ale wracając do "grudniownika". Poniżej zamieściłam kilka zdjęć z pierwszych dni. Zdjęcia niestety robione przy sztucznym świetle. Jutro zabiorę go do pracy, zrobię nowe i po południu podmienię :) EDIT - już podmieniłam zdjęcia :).

Tymczasem okładka - jest bardzo prosta, bo w tym przypadku liczy się dla mnie wnętrze :).


Pierwsza strona jest wyjątkowo pojedyncza - rozpoczyna ważną dla mnie historię.


Kolejne dni są już podwójne - na jednej stronie będę dorzucać kolejne wersety z Biblii mówiące o czasie narodzenia Jezusa :) - na drugiej stronie będę zapisywać przepisy na ulubione potrawy lub będę wklejać zdjęcia z inspiracjami świątecznymi.Kilka ujęć szczegółów:

- w wykorzystanym zestawie papierów była strona z gotowymi do pocięcia numerkami poszczególnych dni w grudniu


- bardzo mi się podobają kropki akrylowe użyte jako "jagódki" przy gałązkach "świerku" :D


- w zestawie papierów Belle Collection są też napisy: PEACE, LOVE, JOY, HOPE w różnych kolorach (pasujacych do papierów :D) - część z nich jest pokryta brokatem


- na poniższym zdjęciu udało mi się uzyskać preparatem Glossy efekt nierównych kropli - co przypomina mi trochę lód, który ostatnio znalazłam na szybie od wewnątrz :D...


Zachęcam Was do stworzenia swoich własnych "grudniowników" - żeby czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia był jeszcze bardziej miły! A ja będę "męczyć" kolejny rok moją Mamę o przepisy moich ulubionych potraw :D.

W moim "grudniowniku" wykorzystuję:
- zestaw papierów KaiserCraft - Belle Collection (15x15cm)
- dziurkacze: Pine (gałązka choinki) i okrągłe "ciasteczko" :)
- tusze Distress: aged mahogany, peeled paint oraz black soot
- dodatki: kropki akrylowe Dew Drops - cherry chocolate, kropki Glossy Accents , kwiatki Primy: Hydrangea Bouquet Lt. Green i z zasobów własnych trochę koronki, guzików i sznurka :)

Jeżeli stworzycie swoje własne "grudniowniki" to zapraszam do podzielenia się w komentarzu linkiem do posta na blogu. Chętnie odwiedzę i nacieszę oczy widokiem Waszych własnych dzieł.

Dzisiaj to wszystko co chciałabym Wam pokazać. Trzymajcie się ciepło!

-Renia-

Jak podoba się Wam pomysł "Grudniowników"? Macie zamiar je zrobić?
Bo ja na pewno!

Zostawcie w komentarzu do tego posta link do swojego "Grudniownika" a Renia i random.org zdecydują, do czyich rąk trafią 2 zestawy stempli zimowych Hero Arts.
macie czas do 21 grudnia 2010 do północy, a Renia poda zwycięzców 22 grudnia
:)

Zapraszam do zabawy!!
AsiaSklep z materiałami do scrapbookingu

3 komentarze:

carrantuohill pisze...

co roku planuję zrobić i jakoś tak do tej pory mi nie wyszło ;-)

Anonimowy pisze...

A mi udało się zrobić już kilka wpisów =] Teraz kompletuję tekst na poszczególne dni i muszę zrobić bazę =] Świetna zabawa ...

www.pierwszekroczki.blogspot.com

Anonimowy pisze...

A już myślałam, że zabawa się skończyła =] Ktoś zaspał he he...