9 lipca 2010

Bind It All - ABC scraperki :)


Witajcie po raz kolejny na blogu sklepu Craft4You :)
Dziś coś nowego dla naszych czytelniczek - ABC scraperki z Craft4You!

Dzisiejszym tematem jest - bindownica Bind It All firmy Zutter, który przygotowałam dla Was Ja (Pejtoon) :)Zacznijmy od początku. Kupujmy BIA, otrzymujemy piękne różowe pudełko, a w nim:
  • bindownica
  • książeczka z instrukcją obsługi
  • płytka DVD, na której znajdują się filmiki instruktażowe
  • zestaw płytek z rozmiarami sprężyn, które mają za zadanie pomoc nam w pracy przy ściskaniu sprężyn
  • czarny element służący do zakrywania dziurek

Zaczynamy pracę z naszym różowym maleństwem.

Przede wszystkim na samym początku należy wyciągnąć z tyłu bindownicy dodatkową, czarną podpórkę, dzięki której cała maszynka jest bardziej stabilna i ułatwi nam pracę, gdyż pod wpływem naszych mięśni i nacisku bindownica się nie przechyli :) Dzięki temu, iż podpórka jest wysuwana, bindownica jest mniejsza, a tym samym zajmie mniej miejsca w naszych skrapowych kącikach.


Następnie zapoznajmy się z oznaczeniami na bindownicy, które umożliwiają nam pracę w różnych systemach.Położenie A - umożliwia włożenie papieru w dowolny sposób, bez żadnych ograniczeń,

W położeniu B wysuwa się bolec, który umożliwia bardzo precyzyjne ułożenie papieru oraz wykonanie większej ilości dziurek, czyli ta pozycja będzie nam potrzebna gdy chcemy zrobić w naszym projekcie więcej niż 6 dziurek.Wielkość bolca odpowiada dokładnie dziurom robionym przez naszą maszynę.

Kolejne położenia, a mianowicie C i D są bardzo przydatne w momencie, gdy chcemy aby nasze okładki od albumu czy notesu były bardziej wysunięte niż wewnętrzne karty naszego projektu.


Bind It All umożliwia wykonanie 6 dziurek za jednym pociągnięciem wajchą, co opisane jest doskonale na bidnownicy. Pokazane są miejsca, w których powstaną dziury, a także również "namalowana" jest linia, która pokazuje nam środek. Dzięki temu możemy uzyskać dziury dokładnie w takim miejscu w jakim mamy zamiar :)

Dzięki czarnemu, plastikowemu elementowi, który wchodzi w skład całego zestawu, mamy możliwość wykonania mniej niż 6 dziurek :) Wystarczy go włożyć w szczelinę, w której następuje dziurkowanie i zasłonić nim tyle dziurek ile nie chcemy :)Kiedy już wykonamy dziurki w naszych okładkach oraz wewnętrznych kartach, trzeba je jakoś ze sobą "połączyć". Do tego właśnie są potrzebne nam grzbiety druciane firmy Zutter.
Sprężyny dostępne są w różnych kolorach i wielkościach, które możemy wybrać zgodnie z naszymi zachciankami :D
Do przycięcia sprężyn przydatne będą szczypce Zutter. Dzięki nim z łatwością utniemy potrzebną nam ilość grzbietów :)


Jak już wspomniałam, do bindownicy dołączone są płytki.
Do ustawienia odpowiedniej wielkości służy śruba. Kiedy już wybierzemy rozmiar sprężyny, którą chcemy wykorzystać, odszukujemy odpowiednią płytkę. Następnie ustawiamy ją i przykręcamy śrubę, następnie możemy już włożyć sprężynę i pociągnąć za wajchę :) Gotowe!


A na koniec chciałam wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie, a mianowicie o "zbiorniczku", o którym trzeba pamiętać, żeby systematycznie, po każdym użyciu maszynki, opróżniać :)I tak oto wyglądają pierwsze kroki z bindownicą :)


Sklep z materiałami do scrapbookingu

6 komentarzy:

zielonooka pisze...

aaa jeszcze proszę wspomnieć o czarnym plastikowym prostokąciku, który zakrywa nam niepotrzebne dziurki jeśli chcemy zrobić ich mniej niż 6:)
pozdrawiam:))

JaMajka pisze...

Rewelacyjny przewodnik, dla początkujących jak znalazł, proszę o ciąg dalszy :)

Craft4You pisze...

Zielonooka - dziękuję bardzo za cenną uwagę :) Zapomniałam o czarnym elemencie :)

JaMajka - przewodnik będzie się systematycznie ukazywał :)

Dziękujemy :)

Tores pisze...

Ooo, proszę, jakich ciekawych i przydatnych rzeczy można się dowiedzieć :) Wreszcie wiem, jak zrobić mniej dziurek, hehehe. Oglądałam ten prostokącik i oglądałam i jakoś nic nie zajarzyłam, hehehe, dzięki za naprowadzenie :)

Prosiłabym jeszcze o rozjaśnienie tego fragmentu, dotyczącego płytek z rozmiarami sprężyn: "Następnie ustawiamy ją i przykręcamy śrubę, następnie możemy już włożyć sprężynę i pociągnąć za wajchę."
Tzn. gdzie ustawiamy tę płytkę? Jeśli dobrze się domyślam, że w miejscu na sprężynę, to znaczy, że po dokręceniu śruby trzeba jeszcze płytkę wyjąć i dopiero włożyć sprężynę i pociągnąć za wajchę, tak?

Wiedźma pisze...

zastanawia mnie czy ta bindownica jest w stanie przebic karton o grubości 4mm? I ogólnie jak grube warstwy mozna nią bindować? :)

Anonimowy pisze...

Dziękuję za wszelkie rady i kursik - bardzo się przydał :)